Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Víťazstvo Brna v Moskve  (Čítané 570 krát)
hosť

Email

« : 21. Feb 2007 - 15:02 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav Vymaž Vymaž

BRATISLAVA 21. februára (SITA) - V utorok sa prvými stretnutiami rozbehli boje vo štvrťfinále basketbalovej Euroligy žien. V troch zo štyroch súbojov zvíťazili favorizované domáce tímy. Fenerbahce zdolalo Valenciu 69:67 napriek tomu, že pred poslednou štvrtinou ešte o päť bodov prehrávalo. Poslednú časť hry však začalo sedembodovou šnúrou, vyrovnalo a až do konca bol súboj vyrovnaný. O triumfe domácich nakoniec rozhodla 6 sekúnd pred koncom Pondexterová košom za dva body. Aj Bourges prehrávalo po troch desaťminútovkách, dokonca o sedem bodov, no vydarenou poslednou štvrtinou 24:11 strhlo víťazstvo na svoju stranu - 66:60. Najvýraznejší triumf spomedzi favoritov si pripísala Samara, ktorá si poradila s Euroleasing Šopron 75:62. Jediné prekvapenie, a o to väčšie, sa zrodilo v Moskve, kde úradujúce šampiónky z Brna prevýšili najlepší tím základnej časti Euroligy 73:58. Hostky vyhrali napriek tomu, že tréner Jan Bobrovský zapojil do hry iba sedem hráčok (z nich Žirková odohrala iba 7 minút), Moskovčanky si nedokázali poradiť najmä s krídelníčkou Evou Vítečkovou, ktorá zaznamenala 33 bodov. Brno zvládlo na výbornú najmä prvú a tretiu štvrtinu, ktoré vyhralo o 12 resp. o 10 bodov. "Hráčky odviedli senzačný výkon. Myslím si, že to bol náš najlepší výkon v Eurolige," pochválil svoje zverenky, ktoré sa cenným triumfom v Moskve výrazne priblížili účasti vo Final Four, Bobrovský. Odvety sú na programe v piatok 23. februára, prípadné tretie zápasy sa odohrajú v stredu 28. februára.

Výsledky - Európska ligy - ženy - štvrťfinále - prvé zápasy (hrá sa na dve víťazné stretnutia):

Fenerbahce SK Istanbul - Ros Casares Valencia 69:67 (33:41) - stav série 1:0

Bourges Basket - TEO Vilnius 66:60 (29:33) - stav série 1:0

CSKA Samara - MKB Euroleasing Šopron 75:62 (33:32) - stav série 1:0

Spartak Moskovská oblasť - Gambrinus Sika Brno 58:73 (31:33) - stav série 0:1