CEWL - Stredoeurópska liga žien - 9. kolo skupiny E
BC Powerbasket Wels - BK Slávia UMB Banská Bystrica 63:68

Ukáž profil

Správ: 700
« Odpoveď #31 : 24. Jan 2008 - 09:26 »

GDYNIA – KOŠICE 78:60 (28:15, 44:31, 64:46)
McCarvillová a Jalčová takmer nestriedali, Američanka strávila na palubovke vyše 34 minút a Jalčová dokonca o dve minúty viac, ani to však Košiciam úspech nezabezpečilo. O osude zápasu rozhodla prvá štvrtina. Košičankám sa síce vstup do zápasu vydaril, vyhrávali 4:0, ale akonáhle domáci tím otočil na 5:4, slovenskému majstrovi sa prestalo dariť. Lotos zvyšoval náskok, v 5. min vyhrával 14:7. Vtedy vystriedala Kostakiovú v košickom tíme Michulková a šiestimi bodmi za sebou oživila nádej (stav 17:13). Košičankám však vôbec nevychádzala streľba a po 1. štvrtine prehrávali jasne 15:28. Druhá časť bola vyrovnanejšia, Gearldsová dosiahla dve trojky, Kostakiová pridala ďalšiu a po chvíli bol stav pre Košičanky znovu priaznivejší - 25:32. Následne však Lotos dosiahol v šnúre sedem bodov a súperkám sa opäť vzdialil na rovnaký rozdiel ako po prvej štvrtine. V tretej časti si domáce hráčky strážili náskok a po 30 minútach hry vyhrávali už o osemnásť bodov. Záverečná štvrtina už na vysokej prehre Košíc nič nezmenila.

LOTOS PKO BP – NAJVIAC BODOV: Holdsclawová 19, Snycinová 15, Cantyová 13, Breitreinerová 12.

2013 KOŠICE: McCarvilleová 13, Jalčová 10, Kováčová 6, Kostakiová 5, Číkošová 0 (Michulková 12, Gearldsová 6, Jurčenková 5, Minčíková 3). Tréner: V. Karnay.

TH: 23/19 – 10/8. FAULY: 14 – 20. TROJKY: 3 – 6. ŠTVRTINY: 28:15, 16:16, 20:15, 14:14.

IP: Aktívne « Posledná zmena: 24. Jan 2008 - 09:32 od cuky7 »

ĎALŠIE ZÁPASY 10. KOLA:

Spartak Moskovská oblasť  - US Valenciennes 96:62 (39:36), Dexia Namur - Gambrinus SIKA Brno  58:93

6. Namur 10 1 9 626:807 10

IP: Aktívne « Posledná zmena: 24. Jan 2008 - 09:31 od cuky7 »

PIT
Veterán
*****

Správ: 1673
« Odpoveď #33 : 24. Feb 2008 - 22:08 »

Final four Stredoeurópskej ligy žien - Triumf B. Bystrice
Basketbalistky Slávie UMB Banská Bystrica sa stali víťazkami Stredoeurópskej ligy žien. V nedeľňajšom rozhodujúcom zápase na podujatí Final four využili výhodu domáceho prostredia a triumfovali nad Lokomotivou Karlovy Vary 67:63, hoci si v záverečnej štvrtine skomplikovali situáciu. Slovenský úspech zvýraznili ziskom 3. priečky Nitrianky.

Finále:
Slávia UMB Banská Bystrica - Lokomotiva Karlovy Vary 67:63 (14:22, 15:11, 24:9, 14:21)Slávia UMB Banská Bystrica - Lokomotiva Karlovy Vary 67:63 (14:22, 15:11, 24:9, 14:21)Slávia UMB Banská Bystrica - Lokomotiva Karlovy Vary 67:63 (14:22, 15:11, 24:9, 14:21)Slávia UMB Banská Bystrica - Lokomotiva Karlovy Vary 67:63 (14:22, 15:11, 24:9, 14:21)

Najviac bodov Slávia: Oravcová 15, Mehmedičová 12, Šimová 11 - Vodrážková 15, Kučerová 13
TH: 10/7 - 14/9, trojky: 4 - 2, fauly: 11 - 14, rozhodovali: Brziak (SR) a Dolínek (ČR), 700 divákov
Banskobystričanky sa ujali vedenia 2:0, ale potom chybami v obrane posadili súpera na koňa a skóre sa menilo v ich neprospech 3:8. Oravcová s Tetemondovou však dokázali vyrovnať na 8:8 a Slávia UMB dokonca išla aj do vedenia - 10:8. V závere prvej desaťminútovky však Karlove Vary trestali straty lopty v útoku úspešnými brejkami a po prvej štvrtine bol stav 14:22.
V druhej časti sa Banskobystričanky chytili strelecky a vyrovnali na 22:22, potom trojkou Makkovej išli aj do vedenia 25:24. Záver polčasu sa im však nevydaril. Vodrážková dvoma košmi rozhodla o tom, že do kabíny išli hostky so štvorbodovým náskokom.
Ten po veľkej prestávke zásluhou kapitánky Oravcovej Slávia nielenže stiahla, ale aj otočila skóre na 38:35. Lalovičová potom pridala ďalší kôš a tréner Jiří Bárta si zobral oddychový čas. Po ňom však Bystričanky išli do sedembodového vedenia, ktoré v záverečnej minúte tretej štvrtiny ešte zvýšili. V domácom drese sa strelecky chytila aj Šimová. Do záverečnej desaťminútovky sa išlo za stavu 53:42. Slávia svoj náskok zvýšila na 15 bodov. Ľahkovážne však oň prišla, keď posledne skórovala v 38. min a v zvyšnom hracom čase inkasovala šnúru 0:11. Tridsať sekúnd pred koncom tak bolo už iba 67:63. Rozumnou hrou v záverečných sekundách si napokon domáce hráčky nedali zobrať historický triumf.

O 3. miesto:
Inpek UKF Nitra - UTEX Row Rybnik 65:56 (12:22, 20:10, 21:8, 12:16)Inpek UKF Nitra - UTEX Row Rybnik 65:56 (12:22, 20:10, 21:8, 12:16)Inpek UKF Nitra - UTEX Row Rybnik 65:56 (12:22, 20:10, 21:8, 12:16)Inpek UKF Nitra - UTEX Row Rybnik 65:56 (12:22, 20:10, 21:8, 12:16)

Najviac bodov: Mračnová 16, Šujanová 12, Kubatová 11 - Skoreková 16, Górzýnská 14, Bellová 9
TH: 7/6 - 23/12, trojky: 11 - 0, fauly: 19 - 14, rozhodovali: Brziak a Hlinka (obaja SR), 300 divákov

Konečné poradie:
1. BK Slávia UMB Banská Bystrica
2. BK Lokomotiva Karlovy Vary
3. BK INPEK UKF Nitra
4. KK Utex Row Rybnik

IP: Aktívne « Posledná zmena: 24. Feb 2008 - 23:24 od PIT »

« Odpoveď #34 : 29. Okt 2008 - 18:51 »

MBK Ružomberok - Dinamo Moskva 44:104 (13:27, 12:23, 17:29, 2:25)
Zostava a body MBK: Podešvová 13, Lukačovičová 13, Flukerová 10, Kupčíková 2, Duffyová 2 (Grešnerová 3, Novocká 1, Černáková 0, Chabadová 0, Felixová 0, Spodniaková 0)
Najviac bodov za Dinamo: Zogotová-Jekabsoneová 23, Jelavičová 14, Burseová 14
TH: 14/10 - 15/11, fauly: 18 - 12, trojky: 2 - 11, rozhodovali: Földházi (Maď.) a Tomičová (Chorv.), 1800 divákov

Už krátko po úvodnom rozskoku bolo jasné, kto bude pánom na palubovke. Hostky vedené trénerkou Hejkovou hrali rýchlo, výborne kombinačne a keďže sa im darila aj streľba najmä z väčších vzdialeností, svojmu súperovi sa nebezpečne bodovo vzďaľovali. Na polčasovú prestávku odchádzali Rusky už s 25-bodovým náskokom (50:25) a ďalší priebeh mal byť len otázkou rozdielu v skóre. V tíme Dinama bola neudržateľná lotyšská krídelníčka Zogotová-Jekabsoneová, v I. polčase autorka 19 bodov. Zápas sa postupne menil na exihibíciu Moskovčaniek. Domáci kormidelníci sa snažili častými striedaniami i oddychovými časmi urobiť niečo s výsledkom, no nič nepomáhalo. Bezradnosť Liptáčok dokumuntuje skutočnosť, že v záverečnej štvrtine zaznamenali len 2 body.

Hlasy:
Anton Panis (tréner Ružomberka): "Chcem zagratulovať trénerke Hejkovej k vysokému víťazstvu a výbornému výkonu. Moje zverenky vyšli na palubovku až príliš ustráchané, súperovi sme cestu za pohodlným víťazstvom uľahčili. Hrali sme podstatne horšie ako minulý týždeň v Poľsku. Dostali sme facku, ktorá nám nastavila reálne zrkadlo."

Natália Hejková (trénerka Dinama): "Z našej strany to bol vydarený zápas. Silu súperov v európskom pohári nepoznáme, zo záznamov sa toho veľa vyčítať nedá. Hrali sme rozumne a pritom aj pekne. Myslím si, že divákom sa basketbal v našom podaní musel páčiť."

IP: Aktívne

Dirk The Uberman Nowitzki - Najlepší Európan v NBA!
FlynnKE
Veterán
*****

Ukáž profil

Správ: 1446
« Odpoveď #35 : 29. Okt 2008 - 22:59 »

Beretta Famila Schio - Maxima Broker Košice 60:76 (21:19, 17:21, 9:22, 13:14)
Najviac bodov Schia: Macchiová 17, Morová 10, Brownová-Braxtonová 9
Zostava a body Košíc: Spencerová 25, Cohenová 18, Fröhlichová 11, Kraayeveldová 9, Číkošová 4 (Hricková 5, Minčíková 2, Kováčová 2, Jurčenková 0)
TH: 19/15 - 22/16, fauly: 18 - 23, trojky: 5 - 10.

Do zápasu vstúpili lepšie domáce hráčky a v prvej desaťminútovke prakticky neustále viedli. Košičanky strelili prvé dva body až v 3. min, keď Číkošová znižovala na 2:7. V 8. min bolo po trojke Spencerovej vyrovnané 13:13, ale hosťujúce hráčky si museli na prvé vedenie v stretnutí počkať až do 16. min. Vtedy nemecká legionárka Fröhlichová upravila na 30:28 pre slovenského majstra. Rozhodujúci krok k víťazstvu urobili zverenkyne trénera Štefana Sviteka v druhej polovici tretej štvrtiny, keď sériou 9 bodov v rade zvýšili svoj náskok z 53:47 na 62:47. Päť minút pred koncom stretnutia manko hostiteliek narástlo na 20 bodov (52:72) a o víťazstve košického tímu už nebolo

Ros Casares Valencia - TTT Riga  118:38 (!!!)  Shocked Shocked Shocked

Len pre zaujímavosť: Palušná 9b (12:51, 2-3/4, 3-0/0, TH-3/3, Reb 3-1/2, As-0)

« Odpoveď #38 : 02. Feb 2010 - 21:14 »

Nase Anjelky z Kosic zatial hraju v prvom zapase osemfinale na palubovke Schia vybornu partiu... Momentalne je velka prestavka po druhej stvrtine a stav je 36:48 pre Kosicanky Smiley

« Odpoveď #39 : 02. Feb 2010 - 22:11 »

Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia Tak sa to podarilo a Kosice dokazali uhrat v Schiu vitazstvo 67:70. Gratulacia

IP: Aktívne