Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 19. Okt 2019 - 05:46
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   FIBA - MS a majstrovstvá konfederácii FIBA mužov i žien
   Majstrovstvá sveta - muži

pohľad amatéra na MS....
« Žiadna téma | Žiadna téma »
Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: pohľad amatéra na MS....  (Čítané 853 krát)
peterko
Junior
**

YaBB 1G - SP1 je výborné!

Ukáž profil

Správ: 95
pohľad amatéra na MS....
« : 13. Sep 2010 - 09:14 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

Posledné dni som so záujmom sledoval zápasy z Turecka, a som rád, že opäť "spravodlivosť" zvíťazila....teda že amíci ukázali svetu, že aj keď prídu na takéto podujatie so svojim "B-čkom", tak ostatný svet im môže len ťažko konkurovať....To B-čko nemyslím nejako hanlivo ale fakticky ich naj hviezdy neprejavili záujem... Turecko ani so všetkými 15.000 divákmi a rozhodcami nemali šancu / i keď prostredie bolo fantastické/, a tak ako poškodili Srbov, tak tu amíci nedali rozhodcom šancu. Lebo ako sa hovorí, ak je zápas vyrovnaný, tak tých 10% pre domácich je "nepísaným pravidlom".....no a tí Srbi to asi psychicky o 3. misto nezvládli /nečudo po predošlom ťažkom zápase,a výkone rozhodcov / Turci v podstate využili domáce prostredie ako sa patrí, dosiahli historický úspech, nespokojní určite nemôžu byť, ale neverím, že na ďaľších takýchto podujatiach ukážu takýto progres....Litva aj keď určite silné družstvo prekvapila svojim "bedňovým" umiestnením, a naopak som trochu sklamaný z ústupu Španielov. / absencia P.Gasola sa  ukázala viac ako istá.../  Na hre amíkov bol v okulahodicom pomere namiešaný neskutočný individualizmus každého jednotlivca spojený so zmyslom pre kolektívne poňatie hry. Mal som z nich taký pocit, že keď sa niektorý z nich rozhodol riešiť situáciu jeden na jeden, tak ju zvládol hravo, podobne ako keď lopta "lietala" na perimetri, a "vždy si našla voľného hráča". No a čo predvádzal K. Durant, k tomu netreba zvlášť komentár. ...a silu akú preukázali pod oboma košmi, nemali jednoducho súperoví podkošoví poväčšine žiadnu šancu.....no a posledná vec striedanie rytmu hry, to neskutočné zrýchlenie pri protiútokoch a v zápätí nasledujúca agresívna obrana, to si fakt vyžaduje neskutočne fyzicky pripravených hráčov, a v tomto na nich nikto na MS nemal.../ strelca má vo svojom kádri vždy každé z mužstiev/....a ako sa pritom v závere s Turkami zabávali....je radosťou vyberať si z takého hráčskeho zázemia...jediné čo môže Američanov poraziť, sú oni sami, pokiaľ sa vyberú do sveta s kolektívom jednotlivcov, ale ak sa budú prezentovať ako na týchto MS, tak mám pocit, že tak ako v hokeji udáva tón svetu Kanada, tak v basketbale niet pochýb, že číslo jeden je Amerika....športu zdar a basketu zvlášť, ako hovorieval klasik po skončení iného druhu športu....   Smiley Smiley Smiley

IP: Aktívne

Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Žiadna téma | Žiadna téma »