Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 25. Jan 2020 - 20:46
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   Reprezentácie
   Muži

Slovensko - Holandsko
« Predošlá téma | Nasledujúca téma »
Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Slovensko - Holandsko  (Čítané 976 krát)
BK_Chemosvit
hosť

Email

Slovensko - Holandsko
« : 25. Aug 2007 - 12:50 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav Vymaž Vymaž

Lučenec 25. augusta (TASR) - Slovenskí basketbalisti vyhrali v sobotu v zápase 6. kola B-divízie kvalifikácie ME v Lučenci nad Holandskom 80:75. V B-skupine si tak udržali šancu na postup do vyššej kategórie, v stredu nastúpia v Albánsku proti beznádejne poslednému tímu a o týždeň v sobotu na záver skupiny v Poprade proti Bielorusku.  

V kvalifikácii B-divízie ide o postup do hlavnej kategórie kvalifikácie ME, ktorá sa bude hrať od budúceho roka pre šampionát 2009. O jedinú istú miestenku (druhú sa dá získať najlepšou bilanciou z 2. miesta troch skupín) sa bijú štyri tímy, Albánsko je mimo hry. Každé zaváhanie ruší akékoľvek šance, v oboch nasledujúcich zápasoch musia Slováci vyhrať a sledovať vývoj v ostatných zápasoch. Utorňajšia prehra v Birminghame s výberom Anglicka pod hlavičkou V. Británie i táto lučenecká bolia o to viac, že dvaja z trojice súperov majú lepšie vzájomné zápasy. Slováci na palubovke Holandska prehrali 63:71.

B-skupina - 6. kolo:
Slovensko - Holandsko 80:75 ( 40:38 )
Zostava a body: Rančík 31, Gavel 19, Pandula 9, Svitek a Novák po 4, (Gavlák 5, Sýkora 4, Míčka a Szalay po 2)
najviac bodov Holandsko:
Elson 28, Van Paassen 14. TH: 19/14-32/18, trojky: 8:5, osob. chyby: 27:19, 2200 divákov.

Slovákom nevyšiel úvod zápasu a v ináč mimoriadne vyrovnanom priebehu prehrávali v 13. minúte najvyšším rozdielom 13:22. S nepriaznivým vývojom sa však pasovali statočne, hoci museli neustále hľadať možnosti, ako vyrovnať výškový hend**ep. Najúčinnejšou zbraňou sa ukázala nebojácna streľba, najmä dua Gavel-Rančík. Prvý menovaný rozohrávač, nad ktorého štartom visel pre nedoliečené zranenie otáznik, bol kľúčom k polčasovému vedeniu. Za stavu 27:32 dal sériu košov, z toho dve trojky a upravil na  35:33. Lenže po obrátke mal jeho tím opäť slabší úsek a v 26. minúte prehrávali Slováci 44:52. Potom sa oba tímy naťahovali o skóre a keď 6 minút pred koncom na tabuli svietilo 62:62, bolo jasné, že záverečná osmina riadneho času bude dramatická. Holanďania potom ušli na 6 bodov, na čo odpovedal Rančík trojkou a  tandardným košom. Na ďalší záber Holanďanov reagoval ten istý muž a poldruha minúty pred klaksónom bolo 71:71. Minútu pred koncom dal Gavel trojku a o ďalších 20 sekúnd skóre ukazovalo 74:74. Slováci 14 sekúnd pred koncom za stavu 76:74 získali loptu, Gavel premenil oba trestné a bolo rozhodnuté.

Tréner Milan Černický: "Kvalita bola aj na strane Holanďanov a o to som radšej, že sa chytili naši dvaja kľúčoví hráči Tóno Gavel a Rado Rančík. Odohrali výborný zápas a myslím si, že aj pre divákov to bol zážitok, siahli sme na dno síl a zvrátili sme z deväťbodovej straty. Samozrejme, že sme veľmi šťastní."  

Najlepší strelec zápasu Radoslav Rančík: "Vzpriečili sme sa a hrali sme na sto percent. Potreboval som sa dostať do rytmu, dnes sa mi tom podarilo, koše mi tam padali, pomohlo to mužstvu a ja som tomu veľmi rád. Chcem sa poďakovať fanúšikom, ktorí dnes povzbudzovali, lebo to bolo úžasné."  

Výsledok druhého sobotňajšieho zápasu:  
Bielorusko - Albánsko 87:45 (41:24)

Tabuľka B-skupiny:
1. Bielorusko 6 4 2 449:396 10
2. Holandsko 6 4 2 430:394 10
3. SLOVENSKO 6 3 3 428:455 9
4. V. Británia 5 3 2 342:302 8  
5. Albánsko 5 0 5 330:432 5  

IP: Aktívne « Posledná zmena: 26. Aug 2007 - 13:14 od BK_Chemosvit »

bron
Veterán

I will be back!

Ukáž profil WWW

Správ: 8370
Re: Slovensko - Holandsko
« Odpoveď #1 : 25. Aug 2007 - 13:24 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

sa nase nadeje definitivne rozplynu....

ale bol by som rad keby to tak nebolo Smiley

IP: Aktívne

"I have no problem following somebody who's worth being followed, who works as hard as me. I will follow Kobe anywhere." Ron Artest
BK_Chemosvit
hosť

Email

« Odpoveď #2 : 25. Aug 2007 - 15:39 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav Vymaž Vymaž

njn ... tipol som len tak na Holandsko za 30,-€

jmjbasket
Veterán

Zivot bez basketu je pricinou skonu

vsetko, a na skype jmjbasket

Ukáž profil

Správ: 2480
« Odpoveď #3 : 25. Aug 2007 - 21:44 »

a vysledok?

stanci
Nováčik
*

E.S.O.

Ukáž profil

Správ: 19
« Odpoveď #4 : 26. Aug 2007 - 00:35 »

on 25. Aug 2007 - 15:39, BK_Chemosvit wrote:
njn ... tipol som len tak na Holandsko za 30,-€

tak to ti nevyslo.vyhrali sme 80:75.Wink
skoro cely zapas boli holandania vo vedeni,ale nasi mali famoznu poslednu patminutovku.
v zavere,ked nasi vyrovnali,holandanom nepomohli ani odpiskany faul a nasledne technicka .hadzali styri trestne a potom lopta z boku ;( a znovu viedli o 6.
nasi sa cely zapas snazili,ale nejak nevychadzla strelba,mali pomenej doskokov.holandania tiez dobre branili.u nich famozne zahral Elson.takeho mat v muzstve.Wink
ale tesi ma,ze sa nasi nedali a bojovali az do konca.
gratulujem chalani. Cool

detbas
Veterán

Lučenec je späť!

ESO LC

Ukáž profil WWW

Správ: 3095
« Odpoveď #5 : 26. Aug 2007 - 19:13 »

Skvely zapas reprezentacie.Super individualne vykony Rancika,Gavela a Elsona.Taktiez skvele bojovali nasi Gavlak,ktory na konci odviedol neuveritelnu defenzivnu robotu.Syki makal,podoskakoval dost lopt.Pandula tiez celkom odvazne.Elson keby hral slov.extraligu tak by mal pravidelne 30 bodov,20 doskokov,5 blokov.Skvely pivot.Takeho mat...Gavel myslim ze raz tiez okusi NBA,rychly,ma skvely prehlad,silu.Szalay tiez perspektivny a ked bude makat na sebe tak myslim ze euroligovy hrac.Rado Rancik taktiez euroligovy hrac,bojovnik.Dufam ze to nebol posledny zapas repre v LC.Atmosfera bola elektrizujuca,dufam ze sme si ziskali hracov.Aj ked ma trochu sklamalo ze nebolo vypredane.Mozno k tomu prispelo aj vylepenie letakov iba vo stvrtok.Zaujimave bolo ze po zapase Holandania isli rovno do Reduty v dresoch,do satne nesli.A na Vystavisku,na namesti sa vecer vobec nesvietilo kade odchadzali ludia.Niet sa co cudovat ze tam inokedy nik nieje vecer.K poctu divakov prispeli aj basketbalisti-takmer cele ESO okrem legoinarov,Opatovsky,Klaric,Jankovic,Zudel.

Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Predošlá téma | Nasledujúca téma »