Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Slovensko - Holandsko  (Čítané 976 krát)
hosť

Email

« : 25. Aug 2007 - 12:50 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav Vymaž Vymaž

Lučenec 25. augusta (TASR) - Slovenskí basketbalisti vyhrali v sobotu v zápase 6. kola B-divízie kvalifikácie ME v Lučenci nad Holandskom 80:75. V B-skupine si tak udržali šancu na postup do vyššej kategórie, v stredu nastúpia v Albánsku proti beznádejne poslednému tímu a o týždeň v sobotu na záver skupiny v Poprade proti Bielorusku.

V kvalifikácii B-divízie ide o postup do hlavnej kategórie kvalifikácie ME, ktorá sa bude hrať od budúceho roka pre šampionát 2009. O jedinú istú miestenku (druhú sa dá získať najlepšou bilanciou z 2. miesta troch skupín) sa bijú štyri tímy, Albánsko je mimo hry. Každé zaváhanie ruší akékoľvek šance, v oboch nasledujúcich zápasoch musia Slováci vyhrať a sledovať vývoj v ostatných zápasoch. Utorňajšia prehra v Birminghame s výberom Anglicka pod hlavičkou V. Británie i táto lučenecká bolia o to viac, že dvaja z trojice súperov majú lepšie vzájomné zápasy. Slováci na palubovke Holandska prehrali 63:71.

B-skupina - 6. kolo:
Slovensko - Holandsko 80:75 ( 40:38 )
Zostava a body: Rančík 31, Gavel 19, Pandula 9, Svitek a Novák po 4, (Gavlák 5, Sýkora 4, Míčka a Szalay po 2)
najviac bodov Holandsko:
Elson 28, Van Paassen 14. TH: 19/14-32/18, trojky: 8:5, osob. chyby: 27:19, 2200 divákov.

Slovákom nevyšiel úvod zápasu a v ináč mimoriadne vyrovnanom priebehu prehrávali v 13. minúte najvyšším rozdielom 13:22. S nepriaznivým vývojom sa však pasovali statočne, hoci museli neustále hľadať možnosti, ako vyrovnať výškový hend**ep. Najúčinnejšou zbraňou sa ukázala nebojácna streľba, najmä dua Gavel-Rančík. Prvý menovaný rozohrávač, nad ktorého štartom visel pre nedoliečené zranenie otáznik, bol kľúčom k polčasovému vedeniu. Za stavu 27:32 dal sériu košov, z toho dve trojky a upravil na  35:33. Lenže po obrátke mal jeho tím opäť slabší úsek a v 26. minúte prehrávali Slováci 44:52. Potom sa oba tímy naťahovali o skóre a keď 6 minút pred koncom na tabuli svietilo 62:62, bolo jasné, že záverečná osmina riadneho času bude dramatická. Holanďania potom ušli na 6 bodov, na čo odpovedal Rančík trojkou a  tandardným košom. Na ďalší záber Holanďanov reagoval ten istý muž a poldruha minúty pred klaksónom bolo 71:71. Minútu pred koncom dal Gavel trojku a o ďalších 20 sekúnd skóre ukazovalo 74:74. Slováci 14 sekúnd pred koncom za stavu 76:74 získali loptu, Gavel premenil oba trestné a bolo rozhodnuté.

Tréner Milan Černický: "Kvalita bola aj na strane Holanďanov a o to som radšej, že sa chytili naši dvaja kľúčoví hráči Tóno Gavel a Rado Rančík. Odohrali výborný zápas a myslím si, že aj pre divákov to bol zážitok, siahli sme na dno síl a zvrátili sme z deväťbodovej straty. Samozrejme, že sme veľmi šťastní."

Najlepší strelec zápasu Radoslav Rančík: "Vzpriečili sme sa a hrali sme na sto percent. Potreboval som sa dostať do rytmu, dnes sa mi tom podarilo, koše mi tam padali, pomohlo to mužstvu a ja som tomu veľmi rád. Chcem sa poďakovať fanúšikom, ktorí dnes povzbudzovali, lebo to bolo úžasné."

5. Albánsko 5 0 5 330:432 5

IP: Aktívne « Posledná zmena: 26. Aug 2007 - 13:14 od BK_Chemosvit »

IP: Aktívne

"I have no problem following somebody who's worth being followed, who works as hard as me. I will follow Kobe anywhere." Ron Artest

tak to ti nevyslo.vyhrali sme 80:75.Wink
skoro cely zapas boli holandania vo vedeni,ale nasi mali famoznu poslednu patminutovku.
v zavere,ked nasi vyrovnali,holandanom nepomohli ani odpiskany faul a nasledne technicka .hadzali styri trestne a potom lopta z boku ;( a znovu viedli o 6.
nasi sa cely zapas snazili,ale nejak nevychadzla strelba,mali pomenej doskokov.holandania tiez dobre branili.u nich famozne zahral Elson.takeho mat v muzstve.Wink
ale tesi ma,ze sa nasi nedali a bojovali az do konca.