Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 22. Jan 2020 - 20:44
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   HELP
   Poradca

Výchovné
« Predošlá téma | Nasledujúca téma »
Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Výchovné  (Čítané 541 krát)
Ole
Plnohodnotný člen

I tak še da, i tak še da.

Ukáž profil

Správ: 218
Výchovné
« : 25. Sep 2009 - 10:27 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

Vie mi niekto kvalifikovane zadefinovať čo to je výchovné, čo vlastne odráža. Môj názor je, že je to opatrenie, ktoré bráni pohybu hráčov medzi klubmi. V niektorých prípadoch je to aj opcia na financie. A propos je kriza myslite si, že suma uvedene v Prestupovom poriadku sú realne?

IP: Aktívne « Posledná zmena: 25. Sep 2009 - 10:28 od Ole »

hokejka
Nováčik
*

YaBB 1G - SP1 je výborné!

Ukáž profil

Správ: 1
Re: Výchovné
« Odpoveď #1 : 12. Júl 2010 - 19:16 »

Aj ja sa pripajam .  "Co je to vlastne vychovne ? "
Najdes sa niekto odvazny , ktory to vie fundovane vysvetlit  tak aby bolo jasne o co go .

IP: Aktívne

PIT
Veterán

ŠKP Banská Bystrica

Ukáž profil WWW

Správ: 1673
Re: Výchovné
« Odpoveď #2 : 13. Júl 2010 - 09:29 »

No ja som "výchovné" nevymyslel, ale reálne by som to vysvetlil tak, že táto vec má vytvoriť určitú finančnú kompenzáciu klubu, ktorý hráča vychovával a vynaložil nemalé úsilie na to, aby z neho niečo bolo. Pravdepodobne v snahe predísť tomu, aby iné kluby, ktoré mládež nevychovávali a aby ti potom len tak nezobrali "hotového" hráča, ktoré ho si "vyrobil" ty, existuje tabuľková hodnota kompenzácie tohto výchovného procesu.

Tabuľkové sumy výchovného sú na prvý pohľad asi už aj dosť prehnane vysoké, avšak na druhej strane si je potrebné uvedomiť, že predstavujú len nárok, nie povinnosť materského BK vyžadovať za prestup hráča výchovné až v takej čiastke, rovnako to môže byť aj zadarmo.

To znamená, že v prípade, že chceš zariadiť prestup hráča, musí ti materský BK potvrdiť súhlas s prestupom na prestupovom lístku, pričom je to na dohode dotknutých BK, či prestup bude bezodplatný alebo nový BK materskému zabezpečí nejakú materiálnu protihodnotu, či finančnú čiastku vo výške prípadne aj nižšej, ako je tabuľková. Rovnako môže dôjsť k situácii, že materský BK jednoducho nechce umožniť hráčovi odísť, ale ak s ním nemá platnú zmluvu, tak mu nemôže v prestupe zabrániť, ale v takom prípade materský BK vyžaduje určite výchovné v najvyššej možnej sume, teda podľa tabuľkovej hodnoty v Prestupovom poriadku (vrátane prípadných navýšení až do +50 % za reprezentanta, teda najvyššia možná čiastka výchovného je 9 000 €) a je teda len na potenciálnom novom BK, či je ochotný za takého hráča zaplatiť také peniaze.

V zásade platí:
3.1.  Ak sa pri prestupoch  hráčov materský BK  nedohodol s novým BK inak, materský BK má pri každom prestupe hráča až do prvého prestupu do kategórie seniorov právo na úhradu výchovného od nového BK.
3.2.  Materský BK má právo na úhradu výchovného od nového BK pri každom prestupe v jednotlivých súťažiach SBA mládežníckych kategórií v nasledovnej výške:
do súťaže mini -     500 €
do súťaže žiactva-  1.000 €
do súťaže kadetov /-iek -  2.000 €
do súťaže juniorov /-iek a mladých mužov /žien -  3.000 €
do súťaže seniorov     -  6.000 €

Právo na výchovné existuje iba do prvého prestupu hráča do kategórie seniorov do 23. roku veku hráča (dovtedy vždy), t.j. keď hráč ešte nikdy neprestupoval z mládežníckej, resp. seniorskej kategórie do kategórie seniorov, maximálne však do 23 rokov veku hráča. V prípade akéhokoľvek ďalšieho prestupu, potom keď hráč (nad 18 rokov) prestupoval do alebo v kategórii seniorov, príp. dovŕšil 23.rok narodenia, už takýto hráč prestupuje bez práva na úhradu výchovného - v tomto prípade je už rozhodujúce len to, či má hráč platnú zmluvu s materským BK alebo nie. Ak má, materský BK nemusí súhlasiť s prestupom, resp. môže súhlasiť s prestupom, avšak napr. až po splnení kompenzácie a pod. Ak zmluvu nemá, materský BK nemôže žiadnym spôsobom prestupu zabrániť.

IP: Aktívne « Posledná zmena: 13. Júl 2010 - 09:34 od PIT »

Stránky: 1  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Predošlá téma | Nasledujúca téma »