Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 25. Jan 2020 - 21:27
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   Podkošový svet
   Rozhodcovia

Rozhodcovia
« Žiadna téma | Nasledujúca téma »
Stránky: 1 2 3 4  ...  9 Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Rozhodcovia  (Čítané 10881 krát)
SN13
Plnohodnotný člen

Ukáž profil

Správ: 119
Re: Rozhodcovia
« Odpoveď #15 : 09. Jan 2007 - 20:58 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

Rozhodcovia boli, su a aj budu zli akurat zalezi na tom, ci piskaju zle kvoli tomu, ze to nevedia, alebo kvoli tomu, ze nechcu..

IP: Aktívne « Posledná zmena: 09. Jan 2007 - 20:58 od SN13 »

CIBO
Veterán

YaBB 1G - SP1 je výborné!

Ukáž profil

Správ: 2530
« Odpoveď #16 : 10. Jan 2007 - 16:11 »

Krásny citát, len či tí rozhodcovia majú ten cit potrebný pre riadenie zápasu v duchu pravidiel. Ja osobne som prešiel niekoľko turnajov mládeže i ligových zápasov mládeže i ako člen real. teamu i ako divák. Práve tu majú rozhodcovia získavať ten cit, ale oni sa učia práve to ako uriadiť zápas pre niektorú stranu, alebo ako sa správať na ihrisku povýšenecky a nesledovať to čo je citované v predošlom úryvku. Funguje to tak všade vo svete. Dokonca v Česku som v polčase musel rozhodcov upozorniť na to, že ne ihrisku sú zodpovední aj za ochranu zdravia hráčov (detí), keď do polčasu sme mali dvoch hráčov po tzv čistých zákrokoch. Potom začali pískať perfektne na obe strany a dokázali sme zmazať 15 bodové manko a vyhrať o 4 body. A na Slovensku? Škoda ďalej písať, však to poznáte. Team, ktorý doma porazíme rozdielom triedy, u nich sa pomaly nedostaneme cez stredovú čiaru. Tak páni rozhodcovia pravidlá jasne hovoria čo máte robiť na ihrisku, tak sa snažte to aj dodržiavať. Je jasné, že nikto nie je neomylný ale akási hranice existujú.

IP: Aktívne

jmjbasket
Veterán

Zivot bez basketu je pricinou skonu

vsetko, a na skype jmjbasket

Ukáž profil

Správ: 2480
« Odpoveď #17 : 10. Jan 2007 - 17:05 »

Citliva otazka ...  

Za prve: myslim ze chyba komunikacia na ihrisku medzi jednotlivymi cinovnikmi stretnutia. Je jasne ze niekedy treba schladit horuce hlavy aj nejakou to TCH (inac, bolo by dobre pre buducnost, keby sa zase FIBA vratila k tomu aby 2 TCH znamenali stop v zapase)

Za druhe: nastala velka obmena v kadri rozhodcov a nahradit skusenych bude tazke, ale nie nemozne... Viem, ze kazdy chce mat vysledky hned ale to sa neda... A ako si vsimam same druzstva sa este v extralige nezzili s tym ze na ihrisku su uz traja rozhodcovia...

Co sa mne osobne nepaci je stolik (teda asistenti), ktory by mal na zapase posobit nestranne... Bohuzial najviac oplzlosti ide zo strany niektorych tzv. asistentov rozhodcov... Aku oporu potom moze mat rozhodca na ihrisku ked ho v zapase znevazuje vlastne jeho kolegaHuh

ZOLO
hosť

Email

« Odpoveď #18 : 10. Jan 2007 - 17:52 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav Vymaž Vymaž

to jmjbasket: Jeden veľký súhlas odo mňa. Som ale zvedavý, koľko si tu toho zlízneš za tento názor.

jmjbasket
Veterán

Ukáž profil

« Odpoveď #19 : 10. Jan 2007 - 17:59 »

on 10. Jan 2007 - 17:52, ZOLO wrote:
to jmjbasket: Jeden veľký súhlas odo mňa. Som ale zvedavý, koľko si tu toho zlízneš za tento názor.

sam som rozhodca, tak to viem objektivne posudit... aj ked uz dve sezony minimalne nepiskam, pretoze sa neda sediet na dvoch stolickach...  trenujem aj dve druzstva, takze len vypomaham ked treba niekho nahradit v predelegacke

rafa
Administrátor

webadmin, webdesigner

Ukáž profil Email

Správ: 49
« Odpoveď #20 : 11. Jan 2007 - 00:49 »

ja sa troska pridam... Wink
kedysi som robievala zapisy a mam bracha rozhodcu. Musim ho vsak trochu obhajit, pretoze do zapisu sa pisali veci, ktore vobec neodpiskal, alebo sa pripisal faul dakomu inemu aby niekto nevyletel z hry, nezapisal sa kos a pod...

Ja som s tym prestala z jednoducheho dovodu - z kazdej strany tlacili na stolik treneri, hraci, tzv. kamarati a pod, len aby som im nieco tam napisala inaksie ako bola skutocnost. Bolo mi z toho na blutie - pri kazdom zapase dakoho som nastvala podla toho kto sa citil byt ukrivdeny... Neexistovala stredna cesta pravdy, lebo kazdy videl (alebo zrejme len chcel vidiet) nieco ine.

Takze mozeme sa rozpravat aj o tom, za co rozhodcovia nemozu, nakolko nemaju v hlave kalkulacku a nesedia za stolikom...  

IP: Aktívne « Posledná zmena: 11. Jan 2007 - 00:53 od rafa »

jmjbasket
Veterán

Ukáž profil

« Odpoveď #21 : 11. Jan 2007 - 06:49 »

AD rafa:

cest tym asistentom rozhodcov, ktori nepovolia tlaku trenerov a pod...  Lenze to su viac vynimky ako pravidlo.  Robim si z kazdeho zapasu hernu statistiku a mozem povedat, ze 20 % zapisov o stretnuti nesedi s mojou hernou statistikou a to sa tomu venujem uz peknych 20 rokov...  Wink

fof08
Senior

Ukáž profil Email

Správ: 342
« Odpoveď #22 : 11. Jan 2007 - 21:21 »

rozhodcovia su na SLovensku myslim jedny z najhorsich v Europe... nikde nie su take problemy s rozhodcami ako u nas...aspon som nepocul z nejakych inych krajin zle hlasky o rozhodcoch.. rozhodcovia uz dlhsie doje***u jedne zapas za druhym a ak to bude takto pokracovat dalej tak slovensky basket pojde dole vodou Sad je to velka bieda

IP: Aktívne « Posledná zmena: 12. Jan 2007 - 14:00 od rafa »

BK_Chemosvit
hosť

Email

« Odpoveď #23 : 12. Jan 2007 - 05:38 »

on 11. Jan 2007 - 21:21, fof08 wrote:
rozhodcovia su na SLovensku myslim jedny z najhorsich v Europe... nikde nie su take problemy s rozhodcami ako u nas...aspon som nepocul z nejakych inych krajin zle hlasky o rozhodcoch.. rozhodcovia uz dlhsie doje***ju jedne zapas za druhym a ak to bude takto pokracovat dalej tak slovensky basket pojde dole vodou Sad je to velka bieda

nuz co, chod hrat inde ak sa ti tu nepaci ... ale hlavne ze hraci su najlepsi zo vsetkych ... mimochodom preco sa aj ty osopis na rozhodcu ked ti nieco zapiska? nema na to pravo ked je rozhodca, aby ti zapiskal faul? a este ho aj z lavicky dokazes komentovat. trochu objektivity ti chyba  Sad

IP: Aktívne « Posledná zmena: 12. Jan 2007 - 14:00 od rafa »

fof08
Senior

Ukáž profil Email

« Odpoveď #24 : 12. Jan 2007 - 13:23 »

on 12. Jan 2007 - 05:38, BK_Chemosvit wrote:

nuz co, chod hrat inde ak sa ti tu nepaci ... ale hlavne ze hraci su najlepsi zo vsetkych ... mimochodom preco sa aj ty osopis na rozhodcu ked ti nieco zapiska? nema na to pravo ked je rozhodca, aby ti zapiskal faul? a este ho aj z lavicky dokazes komentovat. trochu objektivity ti chyba  Sad

ja sa na neho ako tz hovoris osopim iba ked zapiska zle... ked zapiska dobre nepoviem mu ani slovo..ani sa na neho nepozriem.. a tiez by som nekomentoval keby nepiskali ***oviny... no a objektivnost... teraz neviem ako to myslis... viem aj povedat ak zapiska zle na obidvoch stranach... proste ja celkovo nemam rad rozhodcov ako skoro kazdy basketbalista...

BK_Chemosvit
hosť

Email

« Odpoveď #25 : 12. Jan 2007 - 20:07 »

on 12. Jan 2007 - 13:23, fof08 wrote:

ja sa na neho ako tz hovoris osopim iba ked zapiska zle... ked zapiska dobre nepoviem mu ani slovo..ani sa na neho nepozriem.. a tiez by som nekomentoval keby nepiskali ***oviny... no a objektivnost... teraz neviem ako to myslis... viem aj povedat ak zapiska zle na obidvoch stranach... proste ja celkovo nemam rad rozhodcov ako skoro kazdy basketbalista...

keby tak rozhodcovia mali radi Vas ... bolo by davno po problemoch, ale ako vy k nim tak oni k Vam ... stan sa rozhodcom a potom budeme kecat o tom ... vid. Mlynsky mladsi, hral a piskal a nevyjadroval sa ... lebo vedel ake to je piskat takym ako ste vy. Tongue

fof08
Senior

Ukáž profil Email

« Odpoveď #26 : 12. Jan 2007 - 22:16 »

on 12. Jan 2007 - 20:07, BK_Chemosvit wrote:

keby tak rozhodcovia mali radi Vas ... bolo by davno po problemoch, ale ako vy k nim tak oni k Vam ... stan sa rozhodcom a potom budeme kecat o tom ... vid. Mlynsky mladsi, hral a piskal a nevyjadroval sa ... lebo vedel ake to je piskat takym ako ste vy. Tongue

ja sa rad stanem rozhodcom raz.. Smiley a potom budem stale k rozhodcom sa spravat tak ako sa spravam Smiley ked oni zacnu piskat dobre ja budem ticho Wink

BK_Chemosvit
hosť

Email

« Odpoveď #27 : 13. Jan 2007 - 10:17 »

on 12. Jan 2007 - 22:16, fof08 wrote:

ja sa rad stanem rozhodcom raz.. Smiley a potom budem stale k rozhodcom sa spravat tak ako sa spravam Smiley ked oni zacnu piskat dobre ja budem ticho Wink

a kedy ze to bude, ze ty budes rozhodcom? tak to uz by len bola celoslovenska katastrofa ... radsej ostan iba pri hre,  Tongue Tongue Tongue

fof08
Senior

Ukáž profil Email

« Odpoveď #28 : 13. Jan 2007 - 13:13 »

on 13. Jan 2007 - 10:17, BK_Chemosvit wrote:

a kedy ze to bude, ze ty budes rozhodcom? tak to uz by len bola celoslovenska katastrofa ... radsej ostan iba pri hre,  Tongue Tongue Tongue

skor celoslovenska katastrofa by bola keby si zacal ty piskat... ja ostanem pri baskete ale urobim si rozhodcovku

ikoiko
Plnohodnotný člen

18+5+91

Ukáž profil

Správ: 166
« Odpoveď #29 : 23. Jan 2007 - 22:21 »

Najsmutnejšie je, že sú normálni ľudia, ale pocit moci ich mení. Vidím to z množstva videozáznaov. Oni prene vedia, čo robia.on 06. Jan 2007 - 20:44, knedla wrote:
veľmi rád tu budem písať na tých pajácov, čo si hovoria rozhodcovia....to čo stvárajú sa nehodí na ihriská...ved je to tragédia nad tragédiu..mali by si ísť dať vyliečiť tie svoje choručké mozgy...

Stránky: 1 2 3 4  ...  9 Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Žiadna téma | Nasledujúca téma »