Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 31. Máj 2020 - 23:52
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   Reprezentácie
   U16 - kadeti

ME U16 "B" Macedónsko
« Predošlá téma | Nasledujúca téma »
Stránky: 1 ... 3 4 5 6 7  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: ME U16 "B" Macedónsko  (Čítané 7739 krát)
fansy
Nováčik
*

YaBB 1G - SP1 je výborné!

Ukáž profil Email

Správ: 24
Re: ME U16 "B" Macedónsko
« Odpoveď #60 : 01. Aug 2011 - 21:35 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

on 01. Aug 2011 - 20:31, koco wrote:
Bez ohľadu na to ako sa naši chalani umiestnia ne ME U16, som rád, že aspoň jeden tréner mládeže vedie reprezentáciu v mládežníckych kategóriach. Verím že získané poznatky využije vo svojej ďalšej práci. Ostatným trénerom bola táto skúsenosť na prd. Asi si chceli iba popestovať svoje ego. Tak či tak sa im to veľmi nepodarilo. Vzhľadom na ich ambície pochybujem, že by sa  ešte vrátili k trénovaniu a k výchove mládeže.

Neviem o akých získaných poznatkoch v Kubalovom prípade hovoríš, ale nech je po Tvojom. Ja by som len "pogratuloval" hráčom z Karlovky, že boli "ozajstné opory". Viď posledný zápas s Írmi: Cibák-za 18 min. nula streleckých pokusov, Hlivák-za 20 min. len 11/2 za tri body, nič viac-veď by som ho hnal z palubovky..., Sagula-ten neprekročil vlastný tieň...atď. Škoda slov... Nech žije Karlovka a Kubala...

IP: Aktívne

CHEVO
Nováčik
*

Ukáž profil

Správ: 46
« Odpoveď #61 : 01. Aug 2011 - 22:07 »

Už skôr som napísal, že ročník 95 je veľmi slabý a niet tam z čoho veľa vyberať. Sám by som asi navybral inakšie. Tie výsledky sú obraz ročníka, a mohol by tam byť aj trener majstrov sveta alebo víťaza NBA, iný výsledok by nedosiahol. Je zbytočné kritizovať KUBALU, lebo kde nič nie je, ani smrť nebere. Problém je ale pri U18, kde ročník 93-94 je paradoxne zase silný, ale myslím že tam nebolo vybrané to najlepšie, vedel by som tam vybrať aj iné mená, a možno teraz aj tréner Kurilla, lebo teraz tých chlapcov spoznal, ale až po funuse. Viď Flaška, ktorý začínal v základe, a v poslednom zápase hral až 2 min.

Peter_Torda
Nováčik
*

Ukáž profil

Správ: 4
« Odpoveď #62 : 01. Aug 2011 - 22:12 »

Tak to ma teda zaujíma. napíš ktoré mená by si vybral. Som strašne zvedavý. Kto tam mal byť a nie je.

CHEVO
Nováčik
*

Ukáž profil

« Odpoveď #63 : 01. Aug 2011 - 23:02 »

on 01. Aug 2011 - 22:12, Peter_Torda wrote:
Tak to ma teda zaujíma. napíš ktoré mená by si vybral. Som strašne zvedavý. Kto tam mal byť a nie je.

Atanazov- najužitočnejší hráč FF 10
Kuľa- najužitočnejší hráč FF 11
Čekovský, Záhon, Filipský. Asi lepšie ako Flaška, Stránsky....
Ale asi rozhodoval dátum narodenia, lebo okrem BB a PB sú ostatní 93.

IP: Aktívne « Posledná zmena: 01. Aug 2011 - 23:04 od CHEVO »

jmjbasket
Veterán

Zivot bez basketu je pricinou skonu

vsetko, a na skype jmjbasket

Ukáž profil

Správ: 2480
« Odpoveď #64 : 02. Aug 2011 - 07:57 »

on 01. Aug 2011 - 23:02, CHEVO wrote:

Atanazov- najužitočnejší hráč FF 10
Kuľa- najužitočnejší hráč FF 11
Čekovský, Záhon, Filipský. Asi lepšie ako Flaška, Stránsky....
Ale asi rozhodoval dátum narodenia, lebo okrem BB a PB sú ostatní 93.

CHEVO:
Cekovsky bol myslim zraneny, Filipsky je momentalne na stazi v USA, Zahon, Kula a Atanazov neviem... Urcite ti vsak odpovie aj p. trener Torda blizsie...

matej999
Plnohodnotný člen

Ukáž profil

Správ: 247
« Odpoveď #65 : 02. Aug 2011 - 08:17 »

Tak teda toto je pekne jalova debata...Ja neviem, komu tu o co ide. Neviem, co tu stale operujete s nejakymi menami hracov - ved uz bolo predsa vysvetlene, ze tento vyber nie je to najlepsie z rocnika, ktory moze hrat turnaj U16. Z roznych dovodov niektori chlapci nemohli alebo nechceli reprezentovat, je to ich vola a rozhodnutie a treba to respektovat, aj ked sa to mnohym nepaci. Bohuzial vyber, ktory siel na turnaj je slaby. Kto chce, tak si z toho zoberie poucenie a mozno to bude pre neho motivacia do dalsej tvrdej prace. Bohuzial nasi najlepsi chlapci ako kolektiv ( v kazdej kategorii ) su v ramci Europy na chvoste a myslim, ze to tak bude este niekolko rokov. Zopar kvalitnych nadejnych jednotlivcov to nezmeni. Nie vzdy sa podari urobit kvalitny vyber, ved napr. Litva, co je podla mna extra trieda v basketbale, hrala tento rok v U20 aj U16 len o zachranu...Myslim, ze vysledky chlapcov uzko suvisia s kvalitou pripravy, kde sa asi viac menej len improvizovalo v ramci financnych moznosti a treba verit, ze buduci rok to bude lepsie. Som zvedavy na vysledky dievcat, difam, ze udrzia A-cko, aj ked to bude asi velmi tazke...

CHEVO
Nováčik
*

Ukáž profil

« Odpoveď #66 : 02. Aug 2011 - 10:04 »

Predchádzajúca debata bola o výbere chlapcov U18 Undecided
Pospíšilove U18 to majú dobre rozohraté, lebo celý výber bol na ME U20 a udržali sa v A-divízii, tak veríme!!!!
Porubčanove U16 vyhrali v príprave nad rakúskym výberom U18, tak tiež veríme!!!!

peterko
Junior
**

Ukáž profil

Správ: 95
« Odpoveď #67 : 02. Aug 2011 - 10:22 »

on 01. Aug 2011 - 14:13, andy7 wrote:
Myslim,že cele vystupenie p.Kubalu a hračov Karlovky je len trapne naplnenie jeho ambicii byt repre trenerom,,ktore nedosiahol a nedosiahne ani ako hráč ani ako trener.Poznam hračov Košíc a spišskej ale ani jeden hrač Karlovky sa mi nevidi perspektivny a nedosahuje ani 20% vykonnost ostatnych hračov v aj tak zmanipulovanom vybere.Stači pozrieť zápis a vyhodnotiť ho aj ked to nie je vždy ukazovatel.Je chvalihodne že dali do toho svoje peniaze ale nič ineho im ani nezostalo ked neboli schopni osloviť rodičov a potencionalnych sponzorov aby nemuseli jesť po bufetoch.
Ako pan manger poznamenal-my sme len nadšenci a to je pravda.Nadšenci do reprezentacie nepatria a to plati o Kubalovi dvojnasobne.Okrem kondicie nie je schopny naučiť hračov Karlovky zakladne basketbalové zručnosti a ak tam taký hráč je tak ho to nenaučil on a neviem o hračovi ktoreho to vobec naučil.Viem však o mnohych ktroých od basketbalu odradil a skončili s ním.je ich viac než dosť.Mládežnícke vývery by mali trénovať tí najlepší tréneri,ktorí už niečo dokázali aj ked už sú vo vyššom veku tak ako v zahraničí.Zadstavme už konečne amaterizmus v slovenskom basketbale a nedajme deti do rúk rýchlokvaseným trenerom typu kubala,marek adamčík,pospišil ml. a spol ktorí videli basketbal z rýchlika.Stop amaterizmu.Pokial na to nemame,radšej sa nechodme strapnovat do zahraničia len aby si niekto naplnil ambicie a dal si do kolonky zapis trenoval repre.

Trochu si zapolemizujem s tými "rýchlo kvasenými" trénermi. Neviem čo sú "kvasení" tréneri, ale pokiaľ z vlastnej skúsenosti viem, tak jediný tréner, ktorý v mládežníckom veku urobil výsledok, tak to bol práve Ďuro Adamčík v r.2008, keď získali títo chalani juniorský titul vo Svite. A dobrú robotu pred ním urobil Dano Čurka, ktorý ich mal v kadetoch.  No a že trénerom Spišskej bol vtedy Ivo Kurilla, ktorý v tom čase pre mládežnícky basket odvideol tiež kus dobrej roboty, hádam nie je treba nejako zvlášť dokazovať, výsledky hovorili za neho....a aj z tejto generácie sa v Spišskej zopár chalanov uplatnilo u mužov. /min. Baldovský/ Naopak, to že sa z tejto Interistickej partie v mužskom basketbale v podstate presadil ako tak len Kufič /Ravasz pred zranením/, je ako som už na inom mieste kritizoval, a absolutny amaterizmus v komunikácii v Interi medzi trénermi A-čka a B-čka. V tom čase mali veľké oči v mužskom týme, a nakoniec to skončilo tak či tak odvolaním Vidina....ale to je už nakoniec jedno....lebo v tom týme malo šancu na ligu 4-5 hráčov.......samozrejme za iného prístupu kompetentných....no a ktým skúsenejším ténerom asi toľko.... na príklade Tota......sa snažil od kadetov až po juniorku s jedným družstvom a čo.....radšej poviem, že čas ukáže, koľko z týchto posledných juniorov dostane šancu nasledujúcu sezónu. Ale aj to je pravda všeobecne platná, že tréner pracuje s "materiálom", aký má k dispozícii, a je jedno či pôjde o Kubalu, Kurillu, .....a nakoniec i Tota......kde nič nie je ani smrť neberie, ako už bolo niekde vyššie povedané.....    Smiley Smiley Smiley Smiley

pressb
Junior
**

Ukáž profil

Správ: 96
« Odpoveď #68 : 02. Aug 2011 - 11:27 »

nechcem prilievat do ohna, ale za Karlovku hrali aj Vago s Abelom.... Otazne je preco mnohi odmietli reprezentovat a teda tam nemame objektivne najlepsi vyber. Preco nie su zrazy 6-7 x do roka aj s pripravnymi zapasmi, ale len 1x...? Preco ma trener na fungovanie repre zhanat peniaze...? A ak sa nahodou nenajde aj nejaky dalsi obetavy rodic, tak potom peniaze nie su a pod. .... Skoda reci, tych problemov v mladeznickom sporte je milion. Pokial si to nezoberie za svoje stat (myslim sport deti a mladeze), tak sa nikam nedostaneme

on 01. Aug 2011 - 21:35, fansy wrote:

Neviem o akých získaných poznatkoch v Kubalovom prípade hovoríš, ale nech je po Tvojom. Ja by som len "pogratuloval" hráčom z Karlovky, že boli "ozajstné opory". Viď posledný zápas s Írmi: Cibák-za 18 min. nula streleckých pokusov, Hlivák-za 20 min. len 11/2 za tri body, nič viac-veď by som ho hnal z palubovky..., Sagula-ten neprekročil vlastný tieň...atď. Škoda slov... Nech žije Karlovka a Kubala...

peterko
Junior
**

Ukáž profil

Správ: 95
« Odpoveď #69 : 02. Aug 2011 - 15:06 »

K tomu spomínanému trénerovi s Tebou teda súhlasím, a sám sa teším na jeho koučing v lige medzi dospelákmi, lebo tam mu pri takomto prístupe hrozí, že niektorý z mužov mu v priamom prenose pri_ _ _ e....  Smiley Smiley Smiley...a to bude bonus zážitok k basketbalu.... Smiley Smiley Smiley Smiley

koco
Veterán

Ukáž profil

Správ: 3280
« Odpoveď #70 : 02. Aug 2011 - 17:46 »

on 02. Aug 2011 - 13:12, andy7 wrote:
Nič proti mladým trénerom a už vôbec nie proti Pospíšilovi mladšiemu-je snažový ale kedy sa už konečne začneme aj na Slovensku riadiť kritériom úspechu a skúseností?Nechápem kde mohli získať skúsenosti tréneri ktorí už pred 25 r. života boli asistenti v reprezentácii,reprezentační tréneri alebo extraligoví tréneri.Kde mohli získať skúsenosti a za aký čas ked už v dvadsiatke boli"tréneri" a ako hráči nikdy nič nedosiahli takže k tomu mohli pričuchnúť len z kníh a internetu-preto výraz rýchlokvasení a internetoví.Kde sú všetci skúsení starší tréneri ked v mládežníckych a už aj seniorských výberoch sú "trénermi" mladíci,ktorí by ešte sami potrebovali viesť a basketbal videli z rýchlika.Česť mladým trénerom ktorí v zahraničí niečo dosiahli,ale je to skor výnimka ktorá dokazuje pravidlo a je to len slovenská rarita,ktorá len potvrdzuje agóniu.Nemýlme si nadšenie,snaživosť a vytrvalosť s profesionalizmom.Nadšenci nech hrajú a trénujú na kubalovom streetbale s kubalom.Bolo by fajn keby Jaro Janáč inicioval stretnutie trénerov zo starej úspešnej éry basketbalu a máme ich dosť aby podporili odbornosťou tých snaživých nadšencov a aby sa zaviedla stará metodika s pravidelnými preskúšaniami a školeniami a trénerské a rozhodcovské skúšky na úrovni,nielen odovzdávanie licencii amaterskym snaživcom ktorí pri tom vydržia.Toto je jediné východisko z cesty do súterénu európskeho basketbalu kde sme momentálne.Držím palce všetkým snaživým profesionálom.Nedajme deti amatérom a snaživcom,ktorí nevedia čo a ako majú trénovať,nepoznajú metodiku,anatómiu,psychológiu,čo v tomto veku môže doživotne poznačiť mladých hráčov pri neúmernom a neodbornom zaťažovaní hráčov vo vývine.O psychickom nátlaku a vulgárnom nadávaní trénerov amatérov nehovoriac.Držím palce všetkým snaživým profesionálom.  

Si úplne mimo. Šťastnú cestu do basketbalového praveku.

Nič nie je nemožné, ale ani samozrejmé....
koco
Veterán

Ukáž profil

Správ: 3280
« Odpoveď #71 : 02. Aug 2011 - 18:02 »

on 02. Aug 2011 - 13:28, andy7 wrote:
Ešte reakcia na Tota.K tomuto človeku výraz tréner nepatrí.Je to záhuba Interu a mnohých mladých hráčov,vrátane jeho syna.Nech vulgárne  nadáva kravám na lúke pri Belehrade.Nepustiť do telocvične,ved robí preboha s mladými ludmi.

Nevieš o čom hovoríš. Keď nevieš kto vytiahol Černického a urobil z neho trénera, tak si preštuduj na basket.sk články z roku 2006. Na Kurillu sa vtedy tiež niečo nalepilo (na sústredení reprezentácie v SNV). Všetci máte krátku pamäť a drístate chobotiny.  
Tréner, ktorý viedol môjho syna od mini do kadetov hovoril: Nadávam a kričím iba na tých, ktorí majú ešte kus basketbalu pred sebou. Na ostatných nekričím, je to zbytočné.  

IP: Aktívne « Posledná zmena: 02. Aug 2011 - 18:32 od koco »

Nič nie je nemožné, ale ani samozrejmé....
andy7
Nováčik
*

Ukáž profil

« Odpoveď #72 : 02. Aug 2011 - 21:57 »

V tom praveku sme už teraz vdaka takým odbornikom ako Kubala a spol.Robia už dosť dlho na to aby niekoho vychovali alebo niečo dosiahli.Černický netrénoval reprezentáciu v 25-ke a dosiahol niečo aj ako hráč.Kurilla čo dosiahol?
A som za to aby tréner vedel zakričať ale je dosť podstatný rozdiel medzi kričaním a vulgárnym nadávaním hráčom do 16 rokov.Inteligentný človek by sa mal vedieť ovládať aj ked vulgárne nadáva na zápase a hlavne pred mládežou.Prajem Kocovi a spol príjemný pobyt v praveku s Kubalom a spol pri ich obhajovaní.

andy7
Nováčik
*

Ukáž profil

« Odpoveď #73 : 03. Aug 2011 - 08:32 »

Koco dík za zhrnutie,zvýraznenie a venovaný čas.Dufam že padne na urodnu pôdu amaterom ktorí sa tvaria že sú profesionali.

PIT
Veterán

ŠKP Banská Bystrica

Ukáž profil WWW

Správ: 1673
« Odpoveď #74 : 03. Aug 2011 - 08:49 »

Nebudem o nikom tvrdiť, že či je dobrý alebo zlý, ale nedá mi poznámku. Kde sú všetci tí akože skvelí a skúsení tréneri? Predsa sa miesta repre trénerov obsadzujú na základe výberového konania. Ja však mám pocit, že to už dlhšiu dobu nie je o vyberaní si, ale o čakaní, či sa nájde niekto, kto by sa vôbec prihlásil, že to bude robiť.
Myslím, že nikomu z tých kvalitných trénerov nebráni sa prihlásiť a určite by ich s radosťou vybrali, avšak to by museli mať asi skôr záujem v ponúknutých podmienkach (ak sa tento amatérsky stav, kedy si družstvo samo hľadá spôsob prežitoa a cestovania na ME, tak dá vôbec ešte nazvať) chcieť niečo také robiť. A to pochybujem, že by logicky nejakému skúsenému kvalitnému trénerovi voňalo.
Takže sme možno skôr v stave, že môžeme byť radi, že niekto s tou mládežou vôbec niečo spraví.

Stránky: 1 ... 3 4 5 6 7  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Predošlá téma | Nasledujúca téma »