Vitaj, hosť. prosím Prihlás sa alebo Registruj sa. 22. Jan 2020 - 20:41
Hlavná stránka Hlavná stránka Pomoc Pomoc Hľadať Hľadať Členovia Členovia Prihlás sa Prihlás sa Registruj sa Registruj sa

Basketland Forum
   Mládežnícke súťaže
   Žiacke súťaže

Majstrovstvá Slovenska žiakov ('97) 2011 - Levice
« Predošlá téma | Nasledujúca téma »
Stránky: 1 2  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač
   Autor  Téma: Majstrovstvá Slovenska žiakov ('97) 2011 - Levice  (Čítané 1623 krát)
Larry_Bird_#33
Plnohodnotný člen

Red Sox Nation

Ukáž profil

Správ: 144
Re: Majstrovstvá Slovenska žiakov ('97) 2011 - Lev
« Odpoveď #15 : 31. Máj 2011 - 12:33 »
Citácia k odpovedi Citácia k odpovedi Uprav Uprav

on 26. Máj 2011 - 10:32, Richie18 wrote:

S tým All-Stars, kto by tam mal byť, ja nehodnotím, pre mňa je dôležitá vyváženosť kádra. Ešte minulý rok si spomínal (snáď neurážam tykaním Smiley ) Že: 'silnému triu chýba opora z lavičky'. Teší ma, že sa to trošku vyvažuje. Určite by som si želal ešte viac vyváženosti, lebo tí traja chalani ročníka 98 sú lepší ako polovica môjho tímu.
K Andrejovi (44), súhlas, ale len k tomu jeho salámistickemu prejavu a maximálnemu úsiliu na ihrisku. Lepšie by som to nevystihol ani ja Grin K Jakubovi (18 ), tam sa radšej vyjadrovať nejdem Smiley Ale vie niekedy zahrať, pod košom vcelku efektívny...

Vraj lavička vyhráva zápasy, široký káder je základ úspechu,...myslím, že v Žiline je asi najväčší počet mládeže venujúcej sa basketu, máte z čoho vyberať a robíte to fakt dobre...posledné roky a výsledky v mládežníckom baskete priniesli nielen úspechy v týchto kategoriách ale už aj v mužskej.
Som rád že sme sa stretli minulý víkend v Žiline, pekné výkony hráčov, dobrí rozhodcovia, organizačne veľmi dobre pripravené majstrovstvá mladších mini, dobré ubytovanie a strava, kávička a občerstvenie v telocvični...snáď jediná chybička, že tá telocvičňa nemá tribúnu, ale zas na druhej strane všetci sedia v prvom rade Smiley.  
Nech sa darí Richie. Dúfam, že mládežnícky basket prežije 900 tisícovú sekeru ktorú zahlásila SBA.

IP: Aktívne

Red Sox fanatic, SNV
Richie18
Veterán

MBK Victoria Žilina

Ukáž profil WWW Email

Správ: 595
« Odpoveď #16 : 02. Jún 2011 - 10:12 »

Taktiež ma potešilo osobné stretnutie Smiley
Robiť niečo dobre je veľmi široký pojem. Ja to upresním trošku, možno to robíme dobre na Slovenské pomery, bohužiaľ, ani sa len nechytáme na susedné, resp. basketbalové krajiny, nanešťastie tu dominujú iné športy, ktorým ja veľmi neholdujem. Keď som počul, akí ľudia sa hýbu v hokeji a futbale a ako to tam funguje, tak to v basketbale si ešte môžeme gratulovať, i keď už aj tu nastáva úpadok, no stále sa tu nájde ešte veľa šikovných ľudí. Ja ako rodič by som určite svoje dieťa usmerňoval v prípade športovania k basketbalu, jedine v tomto športe by som mal najmenšie obavy o férovosť a o určité budovanie osobnosti, zodpovednosti a samozrejme aj šikovnosti mojej ratolesti. Len bohužiaľ, už ani v tomto športe to nie je zaistené v každom meste, že to tak skutočne aj bude.
Ani tu už nie je veľmi z čoho vyberať v Žiline, veľa detí zhltne futbal a hokej, ešte viac detí zhltne počítač. Včera bola trénerská rada, len jednu myšlienku práve k tomu, ževraj to robíme dobre. Áno, úspechy tešia, ale keď sa to zrovnáva s tým, ako bolo treba vedieť hrať, aby bolo družstvo majstrom, 10 rokov dozadu, tak súčasný majster by sa asi na M-SR ešte dostal, možno, ale či by to bola aj pozícia na bedni by už bolo otázne. Teraz to u nás stačilo na bezproblémové víťazstvá, čo je samozrejme na škodu. U nás v 97 máme aspoň cieľ a to dobehnúť Vás, no aj tak keď na M-SR niekto vyhrá o 50 bodov, teda na tom vrcholnom podujatí kde by malo byť to najlepšie z toho ktorého regiónu, tak neviem čo s mám myslieť Smiley Asi len to, že je to smutné Smiley No a čo majú teda povedať tí, čo sú na Slovensku bezkonkurenčne najlepší, napr. ako tí vaši, ale majú výhodu, že hrajú aj súťaž starších, takže aspoň čosi. Ale čo také naše 2000-ky, ktoré hrali prvý rok a vlastne len svoju súťaž...
Súhlasím s tým, že v tej telocvični to nie je bohviečo, hlavne keď príde fandiť viac ľudí, tak je tam plnka. Ešte keď kedysi boli mestské derby medzi klubami Fatran a MBK, tak vraj tam bolo cez 150 ľudí, že to tam už sa ani nebolo kde pohnúť okolo hracej plochy, ja som tam nikdy nebol vtedy, takže netuším ako to mohlo vyzerať Grin Na druhú stranu ďakujeme aspoň za tú pochvalu toho zvyšného. Mne osobne sa veľmi páči, že keď sú M-SR v ZA, tak sa z individuálnych ocenení toho vyhlási naozaj veľa. Pritom si myslím, že tým deťom ten úspech naozaj spraví radosť a je to aj dobrý motivačný prvok (mám takých zberateľov Grin ). A myslím si, že beztak vysoké náklady na usporiadanie M-SR už tých pár € navyše nikoho nezabije. Preto mi príde trošku zvláštne, kde robia len to základné minimum. Vyhlásia All Stars "A" a "B", dajú deťom tašky s cukríkmi a to je všetko. Povedal by som, že je to až trošku smutné takto oceniť snahu tých detí. Dám to na taký dosť zveličený príklad pritiahnutý za vlasy. Chcel by som vidieť aj dospelého, ktorý by sa stal Majstrom sveta, alebo by bol najleším strelcom, prípadne vyhlásený ako MVP, či by mu nezamrzol úsmev, keď namiesto zlatej medaily alebo iného PAMÄTNÉHO ocenenia, ktoré by si mohol niekde pekne vystaviť a občas sa myšlienkami za niekoľko rokov k nemu vrátiť, by dostal tašku cukríkov... Si potom na poličku vystaví cukríky... Jasne, každý hovorí, že ten moment a pocit, keď sa stanete majstrom sveta stojí za celé to vynaložené úsilie, ale myslím si, že niečo také by asi naštrbilo každého človeka a príde mi to ako dehonestácia úsilia toho človeka. O čo horšie to potom pôsobí na deti. To len taká myšlienka bokom, trošku som sa nechal uniesť Smiley
S mužmi to bola aj štastná zhoda okolností, že to tak vyšlo. S tými mladými chalanmi čo hrajú extraligu som hrával aj ja, keď sa mi podarilo hrať za starších, prípadne ešte keď sme boli v prvej lige mužov, nie extralige, takže viem, že oni svoje kvality majú. Mám dokonca aj taký pocit, že všetci ich dosť podceňujú, a potom vznikajú tieto "prekvapenia". Je pravda, že príchodom McCoya išiel výkon tímu hore, ale ja si myslím, že keby Kruno bol ostal, tí chalani by uhrali podobný výsledok aj bez neho. Ďalšia vec k tomu, konečne aspoň niekde dostali odchovanci šancu a ukázalo sa, že extraliga sa dá hrať aj s mladými hráčmi a legionármi len rozumne doplniť Smiley
Čo sa sekery SBA týka... Ja som ešte niekoľko mesiacov dozadu počul až o milióne, takže to čo vyšlo na verejnosť je o 100 000 menej, čiže desatinu už máme splatenú Grin Grin Grin

Tak aj ja prajem do tej nastávajúcej sezóny všetko len to naj, obzvlásť SNV, pretože ako som spomínal, po Žiline je to asi moje najobľúbenejšie basketbalové mesto. Aj preto, ako sa v SNV vždy dobre cítim, ale aj preto, že basketbalové kvality tam určite sú Smiley

Športom k trvalej invalidite
--- www.basketvictoria.sk <---
jmjbasket
Veterán

Zivot bez basketu je pricinou skonu

vsetko, a na skype jmjbasket

Ukáž profil

Správ: 2480
« Odpoveď #17 : 03. Jún 2011 - 06:56 »

Citam, citam a nemozem nic ine povedat, ze len suhlasim az na to, ze je kopec este dalsich veci, ktore sa tu nespomenuli... My traja (Richie, Larry a ja) sa myslim uz pozname dostatocne dobre na to, aby sme vedeli, kde tlaci topanka a kde je zdochnuty pes... Presiel som si tento rok niekolko M-SR v chlapcenskych kategoriach a uz mam svoj rebricek, co sa tyka kvality organizovania jednotlivych turnajov... O ostatnych otazkach sa vyjadrovat nejdem, kedze kazda kategoria ma svoje specifika, ktore sa do globalu zhrnut jednoducho nedaju... A toboz uz nejdem teraz riesit jednotlive sutaze a spajanie viacerych kategorii, ako sa to tento rok stalo u nas na vychode, kde kategoria kadeti + st. ziaci vyznela tak, ze v jednom druzstve dokonca hrali aj hraci patriaci daleko do kategorie mladych muzov...  Grin

Larry_Bird_#33
Plnohodnotný člen

Red Sox Nation

Ukáž profil

« Odpoveď #18 : 03. Jún 2011 - 13:14 »

on 03. Jún 2011 - 06:56, jmjbasket wrote:
Citam, citam a nemozem nic ine povedat, ze len suhlasim az na to, ze je kopec este dalsich veci, ktore sa tu nespomenuli... My traja (Richie, Larry a ja) sa myslim uz pozname dostatocne dobre na to, aby sme vedeli, kde tlaci topanka a kde je zdochnuty pes... Presiel som si tento rok niekolko M-SR v chlapcenskych kategoriach a uz mam svoj rebricek, co sa tyka kvality organizovania jednotlivych turnajov... O ostatnych otazkach sa vyjadrovat nejdem, kedze kazda kategoria ma svoje specifika, ktore sa do globalu zhrnut jednoducho nedaju... A toboz uz nejdem teraz riesit jednotlive sutaze a spajanie viacerych kategorii, ako sa to tento rok stalo u nas na vychode, kde kategoria kadeti + st. ziaci vyznela tak, ze v jednom druzstve dokonca hrali aj hraci patriaci daleko do kategorie mladych muzov...  Grin

...hej ked nasi 14 rocni chalani prisli hrat basket do nemenovaneho mesta, na parkovisku stretli protihraca ako si prifrcal na vlastnom aute Smiley

Red Sox fanatic, SNV
jmjbasket
Veterán

Zivot bez basketu je pricinou skonu

vsetko, a na skype jmjbasket

Ukáž profil

Správ: 2480
« Odpoveď #19 : 03. Jún 2011 - 20:44 »

on 03. Jún 2011 - 13:14, Larry_Bird_#33 wrote:

...hej ked nasi 14 rocni chalani prisli hrat basket do nemenovaneho mesta, na parkovisku stretli protihraca ako si prifrcal na vlastnom aute Smiley

a ja mam co na to povedat? vyvinul som maximalne usilie a aj tak nic z toho nebolo... Ked mi niekto povedal, ze citujem: ta sutaz je aj tak o pip... “ tak som sa uz nevzrusoval... a toboz na to, ked som sa dozvedel, ze ti hraci hraju pre radost z basketbalu a nad kazdym si dovolili hrat zonu, tak to uz je vrchol aj pre mna... stacilo, ked ti hraci hrali osobku a mohli mat aj 20 rokov a hrac, ktory mal 14 rokov ich s prepacenim odrbal ako male jahna na travicke... Ako komu ta sutaz mohla dat? Oni boli trpeni a my sme vsetci trpeli...

IP: Aktívne « Posledná zmena: 03. Jún 2011 - 20:46 od jmjbasket »

Richie18
Veterán

MBK Victoria Žilina

Ukáž profil WWW Email

« Odpoveď #20 : 05. Jún 2011 - 00:22 »

on 03. Jún 2011 - 13:14, Larry_Bird_#33 wrote:

Tak to tú súťaž možem ísť potom hrať aj ja Grin

IP: Aktívne « Posledná zmena: 05. Jún 2011 - 00:23 od Richie18 »

realista
Junior
**

YaBB 1G - SP1 je výborné!

Ukáž profil

Správ: 82
« Odpoveď #21 : 05. Jún 2011 - 11:22 »

inak citali ste uz rozpis sutazi na dalsiu sezonu? Starsi ziaci by mali hrat celoslovensku sutaz. Najde sa vobec 12 druzstiev? Alebo bude mat mensi pocet, podobne tusim ako juniorky. A bude sa hrat hned celoslovenska alebo najprv zvlast vychod, zapad?

Richie18
Veterán

MBK Victoria Žilina

Ukáž profil WWW Email

« Odpoveď #22 : 05. Jún 2011 - 14:37 »

o celoslovensku sutaz prejavili zaujem vsetci treneri na M-SR. Uvidíme, ako to dopadne teda. 12 Druzstiev by sa naslo, ale ci ich bude mat tolko zaujem startovat aj v celoslovenskej, to uz netusim...

Larry_Bird_#33
Plnohodnotný člen

Red Sox Nation

Ukáž profil

« Odpoveď #23 : 16. Jún 2011 - 15:27 »

Vydarená sezóna ukončená vydareným výsledkom v Luxembursku.
http://basketball-snv.sk/clanok/Default.aspx?id=460

Prijatie medailistov primátorom /kadeti, žiaci, st. a ml. mini/
http://basketball-snv.sk/clanok/?id=459

Red Sox fanatic, SNV
Stránky: 1 2  Odpoveď Odpoveď Informácia o odpovedi Informácia o odpovedi Pošli správu Pošli správu Tlač Tlač

« Predošlá téma | Nasledujúca téma »